akcesoria-do-cwiczen-w-domu

Akcesoria do ćwiczeń w domu – co wybrać?

Siłownia jest miejscem doskonale nadającym się do ćwiczeń, jednak nie zawsze jest ona dostępna. Powody są różne – może to być brak funduszy na drogie karnety, brak czasu na dojazdy, czy też niechęć do wykonywania treningów w towarzystwie innych osób. Na szczęście z pomocą przychodzą akcesoria do ćwiczeń w domu, które pozwalają na wykonanie efektywnego treningu bez konieczności udania się do klubu fitness.

Akcesoria do ćwiczeń w domu – strój, a więc element wypływający na komfort treningu

Wychodząc do siłowni, strój sportowy jest elementem, bez którego niemożliwe jest rozpoczęcie treningu. Wygodny i luźny kostium będzie również niezbędny w domu. Wydawać to się może niepotrzebne, jednak za konkretnym strojem do treningu poza klubem fitness przemawiają istotne fakty. Po pierwsze wygodny strój jest synonimem bezpieczeństwa i komfortu. W trakcie ćwiczeń trzeba czuć się komfortowo i swobodnie – a to może zapewnić wyłącznie odpowiedni ubiór. Druga kwestia tyczy się motywacji. Osoby pracujące w domu bardzo często podkreślają, iż przebierają się na czas swojej pracy w inne obuwie, gdyż daje im to psychiczne poczucie, iż wykonują pewne obowiązki. Podobnie jest w przypadku treningów wykonywanych w domu.

Czy akcesoria do ćwiczeń w domu obejmują zegarek sportowy?

Dobry zegarek sportowy jest istotnym elementem treningu. Czas jest istotny z dwóch powodów – jednym z nich jest pilnowanie tego, by nie ćwiczyć zbyt krótko. Trening w domu wiąże się z nieco mniejszą motywacją i większą ilością rzeczy, które mogą skutecznie odwrócić wagę od ćwiczeń. Z drugiej strony zegarek sportowy przyda się do monitorowania takich parametrów treningu jak puls, czas stosowanych przerw, czy też ilości spalonych kalorii.

Akcesoria do ćwiczeń w domu, o których warto pamiętać

Do głównych akcesoriów niezbędnych w wykonaniu skutecznego treningu w domu, zaliczane są:

  • Drążek do podciągania – poza podciąganiem pozwala na wykonanie wielu innych ćwiczeń, które skutecznie poprawiają sylwetkę.
  • Mata – jest podstawą komfortowego wykonania ćwiczeń.
  • Hantle – doskonały przybór treningowy, który pozwala wzmocnić siłę, nabrać masy mięśniowej oraz poprawić koordynację ruchów.
  • Gumy oporowe – jest to doskonały przybór treningowy, który w trakcie wykonywania ćwiczeń zapewnia mięśniom stałe napięcie. Wpływa to na zwiększenie efektywności treningu i zwiększenie oporu w wykonywanych ćwiczeniach.
  • Skakanka – umożliwia ona porządne rozgrzanie organizmu. Co więcej, jest to doskonały sposób na poprawę kondycji i wydolności krążeniowo-oddechowej
  • Ławeczka do ćwiczeń – pozwala na wykonanie wielu podstawowych ćwiczeń, które są niemożliwe do wykonania na płaskim podłożu, czy też krześle.