Akcesoria kempingowe gdy nadejdzie zima

Kiedy zima pojawia się na horyzoncie, szczęśliwy sezon miłośników spania pod chmurką znika aż do momentu nadejścia wiosny. Zazwyczaj oznacza to, że powinniśmy nie tylko na pewien czas zrezygnować z nocowania pod namiotem, ale dodatkowo przyjrzeć się swojemu wyposażeniu. Doskonałą praktyką jest bez wątpienia dokładne przeszukanie swojej szafy i zrozumienie, jakie elementy mogą nam się kiedyś przydać. Przeglądając oferty, pojawiające się w sklepach po zakończeniu sezonu, można natrafić na wiele zniżek. Wszyscy, którzy nie mieli do tej pory okazji szansy wojażować „na dziko” mogą bez wahania wziąć na warsztat gotową listę przydatnych rzeczy.

Co jest nam najbardziej potrzebne?

W pierwszej kolejności powinniśmy zweryfikować sprawność swojego roweru. Dętki, łańcuch, światła – to podstawowe elementy. Kolejną rzeczą jest skontrolowanie namiotu i wszystkich akcesoriów. Czy na pewno nie ma w nim wyrw lub defektów, które należałoby naprawić? Czy jesteśmy pewni, że zestaw śledzi jest tak samo przydatny do użytku jak naciągi, bez których nie postawimy namiotu? Rozsądnie jest mieć na uwadze, że zarówno sprawność naszego pojazdu, jak i namiotu, nie jest obojętna dla naszego bezpieczeństwa, toteż przegląd warto przeprowadzić wraz z końcem lata – tak, by z przybyciem wiosny spokojnie szykować się już do podróży. Jeśli chodzi o resztę elementów ekwipunku, jakie warto przyszykować na pole namiotowe, to w podstawowym spisie powinny znaleźć się także: pakowny plecak, bielizna termoaktywna, mała apteczka, nożyk i dodatkowe przedmioty, które towarzyszą nam każdego dnia.
 
Posezonowe zniżki – nie przegap najlepszych okazji!

Na zakończenie sezonu liczne sklepy z ekwipunkiem kempingowym zasypują nas całą serią korzystnych ofert. To właśnie wtedy najlepiej zainwestować w akcesoria kempingowe, z których skorzystamy parę miesięcy później. Właśnie z tego powodu rozsądnie jest znacznie wcześniej zbadać wszystko, czego możemy jeszcze potrzebować, a w przypadku jednostek, które zaliczają się jeszcze do początkujących – skoncentrować się na tym, co przyda im się pod namiotem.