Dzianina jako element dekoracji Twojego domu

Dzianina nie służy tylko i wyłącznie do produkcji części garderoby. Jest to również materiał wykorzystywany do wytwarzania elementów dekoracji domu takich jak: zasłony, koce, kołdry, czy narzuty na łóżko.

Dzianina – co sprawia, że jest wyjątkowa?

Najczęściej popełnianym błędem jest mylenie dzianiny z tkaniną, dlatego w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest dzianina. Charakteryzuje ją specyficzny sposób szycia z pojedynczych nitek za pomocą szydełkowania. Dzianina może również powstać z licznych osnów. Dzięki temu ma ona oczka. Dodatkowo dzianina może być ażurowa, wzorzysta, ale też fakturowana. Nietuzinkowy wygląd sprawił, że producenci akcesoriów ubraniowych zaczęli chętnie wykorzystywać dzianinę do ich produkcji. Poza tym dzianina to też wyjątkowe właściwości. Wyroby są oddychające i miękki, co wpływa na komfort ich użytkowania. Te walory wykorzystali również producenci dekoracji do domu.

Dodatki z dzianiny w Twoim domu

Dodatki z dzianiny to ciekawy wygląd idący w parze z komfortem użytkowania. To sprawia, że dzianina powinna być również nieodłącznym elementem wystroju wnętrz. Z dzianiny wykonuje się takie dodatki jak: koce, narzuty, czy lekkie kołdry. Powodem jest wyjątkowa rozciągliwość materiału we wszystkich kierunkach, elastyczność, przewiewność. Miękkość koców i narzutek sprawia, że miło się nimi przykrywa oraz otula. Obecnie na rynku są dostępne różne wzory i kolory dzianin, co sprawia, że z pewnością każdy będzie w stanie wybrać idealny dodatek do swojego wnętrza. Z dzianiny są wykonywane również zasłony, które nie tylko zachwycą swoim wyglądem, ale również jakością wykonania. Fantazja projektantów wnętrz nie zna granic, dlatego oni też chętnie i często sięgają po dzianinę. Wykonują z niej koszyczki na różnego rodzaju akcesoria, ale też poduszki, podstawki pod naczynia, czy mini stoliczki. Tego typu dekoracje wnętrz z pewnością wpisują się w trendy współczesnego designu. Najlepiej wyglądają w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim.