Jak dobierać igły do szytego materiału?

To czy szycie pójdzie nam sprawnie, czy nie jest oczywiście uzależnione od tego, jakimi narzędziami się posługujemy oraz jaki jest materiał, z którego mają być robione ubrania lub inne produkty. Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku takiej działalności będzie naturalnie właściwe dopasowanie igły.

Czy dzianiny drukowane wymagają specjalistycznych igieł?

Każdy, kto zajmuje się krawiectwem albo ma ochotę rozpocząć przygodę z taką branżą, na pewno będzie bardzo intensywnie zastanawiać się nad tym, jak realizować takie zadania zawodowe, aby osiągnąć najwyższy poziom skuteczności. Wówczas bardzo szybko uświadomimy sobie, że kluczowy będzie wybór materiału takiego jak dzianiny drukowane albo też mogą to być różnego typu tkaniny. Poza tym potrzebne są oczywiście odpowiednie narzędzia i maszyny. Jak w każdej innej pracy rzemieślniczej również tu trzeba się skoncentrować na profesjonalnych maszynach do szycia, które będą gwarantowały najwyższy poziom skuteczności. Do tego będzie dochodzić oczywiście również profesjonalne wyposażenie. Na szczęście jest cała masa ofert udostępnionych przez producentów oraz sprzedawców, dzięki którym będziemy mogli się wyposażyć bardzo szybko w akcesoria, które zagwarantują nam najwyższy poziom skuteczności. Naturalnie trzeba też się zastanowić nad tym, jakiego rodzaju igły będziemy wykorzystywali. Jeśli chodzi o tkaniny drukowane, to nie ma tutaj specjalnych wymogów. Możemy wykorzystywać igły uniwersalne, bo jak pokazują statystyki dotyczące działalności krawców, materiał ten bardzo dobrze sprawdza się w szyciu. Oczywiście sam jego wybór to będzie kwestia odrębna, bo uzależnione będzie to od zleceniodawcy. Niektóre osoby wolą gładkie tkaniny, a inni chcą już mieć gotowe właśnie różne interesujące wzory.

Dlaczego wybór igły do szycia jest istotny?

Warto też wiedzieć, gdy już zaczynamy funkcjonować w takiej profesji, w jaki sposób będzie zbudowana igła. Jak wiedzą znawcy tematu będzie się składać z kolby, a także z części roboczej. Ta ostatnia to trzon, oczko i oczywiście ostrze. Poza tym kolba to jest właśnie ta część, którą będziemy przykręcać do igielnicy. Strona płaska będzie nam wyznaczać tył igły. Z kolei półokrągła, czyli tzw. „brzuszek” to jest jej przód. Naturalnie nie powinniśmy też się w nieskończoność zastanawiać nad tym właśnie, jakie akcesoria muszą być dopasowane, jeśli chodzi o dzianiny drukowane albo inne materiały, czy też, jakiego rodzaju ostrza powinniśmy wybrać. Żaden krawiec nie będzie tu poświęcać zbyt dużo czasu na takie dylematy. W konsekwencji nie starczyłoby przecież czasu na realizację zlecenia. Musimy znać tylko powyższe podstawy. Wystarczy też tylko wiedzieć, że igła uniwersalna będzie miała czubek optymalny. Z kolei zaokrąglony będzie dedykowany do jerseyu. Analogicznie bardziej ostra musi być do jeansu, a najostrzejsza do skóry. Tak naprawdę jednak żaden krawiec nie musi się specjalizować w takich artykułach, ponieważ zakupy zawsze będzie robić w zakładzie krawieckim nasz zaopatrzeniowiec. To są właśnie fachowcy, którzy są zorientowani w tym, czym się charakteryzują takie akcesoria i w jaki sposób powinny być dobrane do konkretnego materiału. Każdy, więc w takiej firmie ma przydzielone zadania, aby praca była dobrze zorganizowana.

Czy igły uniwersalne do tkanin są najlepsze?

Zwróćmy również uwagę na to, że amatorzy w pierwszym odruchu zawsze będą wybierać igły uniwersalne. Jak sama nazwa wskazuje, mogą one służyć do wszystkiego, ale czy tak jest w rzeczywistości? Na pewno bardzo dobrze będą się sprawdzały, jeśli chodzi o tkaniny, ale musimy być wyczuleni jednak na pewne sytuacje. Raczej nie będą się sprawdzały, gdy chcemy je zastosować do skóry albo, gdy chodzi o dzianiny drukowane. Uniwersalnej igły będą się, więc bardzo dobrze sprawdzały w przypadku cienkich materiałów, ale jeżeli chodzi już o grubsze lub ten najgrubsze jak wełna płaszczowa albo filc, to w takiej sytuacji musimy się już poradzić fachowców. Na szczęście każdy z producentów igieł albo sprzedawców gwarantuje nam doświadczonych doradców klienta, którzy orientują się w takich tematach doskonale.