Jak pilnować domu podczas urlopu za granicą?

Gdy planujemy dłuższe wakacje, nie należy zapominać o bezpieczeństwie naszego domu i całego majątku. Złodzieje bardzo często wykorzystują czas, kiedy na dłużej nie ma nas w miejscu zamieszkania i to wtedy dochodzi do najczęstszych włamań i kradzieży. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć nasze mienie.

 

Kogo poprosić o pomoc?

Aby być spokojnym o bezpieczeństwo naszego domu, możemy poprosić kogoś o pomoc. Może to być ktoś z rodziny czy przyjaciół. Ważne, aby mieć do danej osoby pełne zaufanie. Poprośmy ją o doglądanie co jakiś czas naszego majątku. Jeśli mamy dobre stosunki z sąsiadami, warto poprosić o pomoc któregoś z nich. Jako że mieszka obok naszego domu, będzie mógł mieć na niego oko praktycznie codziennie. Gdy coś niepokojącego będzie się działo, powinien niezwłocznie dać nam znać oraz wezwać odpowiednie służby.

 

Może jednak lepiej zadbać o bezpieczeństwo samemu?

Oprócz poproszenia o pomoc znajomego sąsiada, czy kogoś z rodziny, warto zadbać o bezpieczeństwo naszego majątku samodzielnie. Podstawowym krokiem powinno być zamontowanie w naszym domu drzwi antywłamaniowych. Powinny być one wyposażone w odpowiednie zamki, które są bardziej odporne na włamania, niż te standardowe. W mniejszym stopniu ulegają one zniszczeniu na przykład w przypadku prób ich rozwiercania. Same drzwi również powinny być właściwie wzmocnione. Najlepiej w taki sposób, aby były odporne mechanicznie. Warto zastanowić się również nad dość nowoczesnym rozwiązaniem, jakim jest automatyka domowa. Automatyczny system alarmowy pozwoli znacznie zwiększyć bezpieczeństwo w naszym domu. Automatyka domowa staje się coraz bardziej popularna i nie jest już zarezerwowana tylko dla najzamożniejszych osób. Taki system alarmowy pozwala na przykład na wykrywanie ruchu, czy też automatyczne powiadamianie odpowiednich służb, gdy tylko w naszym domu wydarzyło się coś niepokojącego. Automatyka domowa pozwala na to, byśmy wiedzieli, co dzieje się w naszym miejscu zamieszkania, nawet wtedy, gdy znajdujemy się w bardzo dużej odległości, na przykład za granicą.