dzbanek miedziany

Moda na miedź we wnętrzach — co warto wiedzieć?

Miedź ponownie wzbudza zainteresowanie wielu znanych architektów wnętrz oraz uznano ją za jeden z najmodniejszych trendów dekady. Dodatki wykonane z tego surowca, jak dzbanek miedziany, będą w obecnym sezonie prawdziwym hitem i wiele wskazuje na to, że prędko nie zejdą z podium.

Dzbanek miedziany, czyli miedź jako dodatek

Nietrudno spostrzec, iż miedź pojawia się w firmie pojedynczego elementu we wnętrzu: stolik, taca, wieszak, lampa, dzbanek miedziany. W jej przypadku sprawdza się umiar. Przepych miedzianymi elementami może przynieść zupełnie inny efekt niż zamierzony.

Miedź — w jakich wnętrzach się sprawdza?

Popularność stylu industrialnego i loftowego jest obecnie bardzo dużą, a nic tak dobrze nie współgra z surowizną betonu, jak dekoracje i dodatki lśniące ciepłym odcieniem miedzi. Ten cudowny metaliczny kolor pasuje jednak do wielu zupełnie odmiennych stylów — z pewnością jest idealny do wnętrz eleganckich, jak również tych na wskroś nowoczesnych czy rustykalnych.

Czy miedź współgra z wnętrzem kuchni i łazienki?

Dzięki unikalnym właściwością bakteriobójczym i odporności na korozję miedź doskonale sprawdza się pod postacią wanien, baterii, zlewów, naczyń dekoracyjnych, czy nawet mogą to być dzbanek miedziany i garnek. Podatna na rozciąganie, zginanie i formowanie różnorodnych kształtów doceniana jest przede wszystkim przez architektów i projektantów, którzy wykorzystując ją, tworzą awangardowe i niepowtarzalne akcenty wyposażenia wnętrz.

Oświetlenie o ognistorudym kolorze — tylko dzięki miedzi

Designerskie lampy wiszące lub podłogowe to jedno z rozwiązań, które pozwala wprowadzić miedziany połysk do wnętrza. Umieszczone nad wyspą w kuchni lub w salonie nad stołem są niepowtarzalną ozdobą. Od minimalistycznych, nowoczesnych struktur po rozbudowane abażury — polerowana miedź cudownie odbija światło, tworząc niepowtarzalnie nastrojowy klimat.

Struktury i stelaże z miedzi — dlaczego warto na nie postawić?

W pomieszczeniach, w których konieczne są instalacje wodne, zamiast wstydliwie ukrywać liczne przyłącza, można wyeksponować je w ciekawych konstrukcjach z miedzianych rur lub wykorzystać je jako dodatkowe uchwyty np. na piłkę w salonie, lub ręcznik w łazience.