osuszanie murów łódź

Nowoczesne osuszanie murów – poznaj skuteczne metody

Woda to jedna z prostszych i powszechniej występujących substancji na Ziemi. Jej obecność jest dla nas niezbędne, ale akurat z murów bardzo chcemy się jej pozbyć. Osuszanie murów to wymagająca czynność, którą należy bezwzględnie zlecić profesjonalistom. Dowiedz się jakie metody mogą Ci zaproponować.

Od czego zależy wybór metody osuszania murów?

Sposobów na pozbycie się wody z murów jest wiele, a wybór tej konkretniej zależy od kilku czynników. Po pierwsze, należy zidentyfikować źródło problemu, bo mur choćby zaciągać wodę z gruntu lub mieć po prostu źle zabezpieczone ściany, które będą nasiąkać deszczówką. Tylko właściwa identyfikacja przyczyny zawilgocenia budynku pozwoli na właściwy i skuteczny dobór metody. Po drugie, znaczenie ma technologia budowy. Kiedy nie było tak efektywnych metod budowy i same ściany nie były zarówno tak trwałe, jak i szczelne w porównaniu z obecnymi. Znaczenie ma też materiał, z którego powstała budowla. Dopiero połączenie tych wszystkich czynników pozwoli dobrać właściwy sposób na pozbycie się wilgoci z murów. Źle dobrana metoda może nie tylko być nietrwała i doprowadzić do nawrotu problemu, ale w skrajnych przypadkach może się skończyć uszkodzenie konstrukcji, a co za tym idzie, zwiększenie kosztów całej operacji. Wpisują hasło i interesujące nas miasto w wyszukiwarce, np. osuszanie murów Łódź, uzyskasz kontakt do firm, które profesjonalnie wykonują takie usługi i po dokładnie analizie problemu zaproponują właściwą metodę i wycenią całą usługę.

Oddzielenie ścian od fundamentów

Fundamenty są oczywiście wkopane w ziemię i jak nowoczesną metodą by nie były zabezpieczone, to zawsze są narażone wilgoć pochodząca z gruntu. Obecnie już na etapie budowy stosuje się izolację poziomą, która oddziela ściany od podstawy budynku, ale wiele starszych budowli wymaga jej odtworzenia. Obecnie odchodzi się już od podcinania murów, a najczęściej korzysta się z opcji wbicia blach w płaszczyźnie poziomej lub dodatkowego podmurowania ław fundamentów.

Metoda iniekcji – ściany nie mogą działać jak gąbka

Jeżeli wyobrazisz sobie suchą gąbkę położoną w kałuży rozlanej wody, to za chwilę zobaczysz, że zaciągnęła ona część płynu do góry. To tzw. podciąganie kapilarne, które obserwowane jest nie tylko w gąbce, ale korzystają z niego np. rośliny. Niestety dokładnie to samo może się dziać w ścianach budynków. W takiej sytuacji można zastosować iniekcję, która stworzy przeponę w murze i zablokuje nasiąkanie wodą od swojego poziomu w górę.