Ponadczasowe dekoracje do pokoju dziecięcego.

Aby wykonać ozdoby do pokoju dziecięcego, nie trzeba mieć specjalnych umiejętności ani sprzętu. Własnoręcznie można wykonać piękne materiałowe ozdoby np. tiulowe pompony, filcowe zawieszki, bawełniane poduszki lub ozdoby z guzików. Takie dekoracje sprawią, że pokój dziecka stanie się wyjątkowy.

Pompony tiulowe do pokoju dziewczynki.

Wybierając dekoracje do pokoju dziewczynki, warto zainwestować w takie elementy, które będą służyły przez dłuższy czas. Oczywiście zawsze można te dekoracje zmieniać, lecz niektóre z nich będą stanowiły podstawę wystroju. Bardzo łatwe do wykonania są tiulowe pompony, które wyglądają pięknie i pasują zarówno do pokoju niemowlęcia, jak i kilkuletniej dziewczynki.

Do wykonania pomponów tiulowych potrzebna będzie rolka tiulu w dowolnym kolorze, satynowe wstążki, ostre nożyczki i książka z twardą okładką. Wielkość pomponów będzie zależała od szerokości rolki, można wykorzystać taką o szerokości 15 cm. Miejscem, gdzie można kupić tiul dekoracyjny, zarówno stacjonarnie, jak i online, będzie np. hurtownia dzianin. W hurtowni dzianin będzie największy wybór kolorów i rozmiarów tiulu.

Aby wykonać pompony, wystarczy nawinąć tiul na książkę z twardą okładką około 20 razy, nie naciągając tiulu zbyt mocno. Następnie należy zsunąć tiul z książki i chwycić materiał w połowie, związując go kawałkiem tiulu, tworząc kokardę. Kolejnym krokiem jest nacięcie brzegów kokardy i przewiązanie środka kokardy wstążką, na której pompon będzie wisiał. Wystarczy tylko oddzielić od siebie kawałki tiulu, formując kulę. Gotowy tiulowy pompon można utrwalić lakierem do włosów.

Pokój chłopięcy może być wyjątkowo uroczy.

W pokoju chłopca może być równie uroczo i przytulnie za sprawą materiałowych ozdób na ścianę lub zawieszonych na suficie. Jednym z pomysłów są chmurki wykonane z tkaniny, dzianiny lub filcu. Do wykonania takich ozdób nie trzeba mieć maszyny do szycia- wystarczy igła i nitka oraz materiał. Hurtownia dzianin i tkanin jest miejscem, gdzie będzie największy wybór kolorów i wzorów, a także rodzajów materiałów. Aby wykonać chmurkę, najpierw należy narysować na sztywnym kartonie kształt chmurki, a następnie wyciąć i przypiąć formę szpilkami do podwójnej warstwy materiału. Kolejny krok to wycięcie z materiału chmurki i zszycie dwóch warstw igłą i nitką, zostawiając sporą szczelinę. Następnie trzeba wywinąć chmurkę i wypełnić ją watą lub innym wypełnieniem i zaszyć otwór. Do chmurek można przypiąć na nitce krople deszczu wykonane z kolorowego papieru, materiału minky lub dowolnego innego tworzywa.

Co jeszcze może stworzyć klimat w pokoju dziecięcym?

Klimat w każdym pomieszczeniu, a zwłaszcza w pokoju dziecięcym stworzą wszelkie artykuły tekstylne. Z pewnością Internet będzie źródłem inspiracji dla rodziców, lubiących tworzyć dekoracje własnoręcznie. Nie trzeba mieć w domu specjalnego sprzętu, czy maszyny do szycia, liczy się pomysł i dobre chęci. Ponadczasowymi dekoracjami do pokoików dziecięcych są z pewnością maskotki robione na szydełku lub uszyte z dzianin bawełnianych, lub akrylowych, a także materiałowe napisy na ścianę. Nie wychodząc z domu, można nie tylko znaleźć pomysł na wyjątkowe poszewki na poduszki, zasłony czy maskotki, ale także zamówić wszystkie potrzebne akcesoria m.in. tkaniny lub dzianiny. Każda dobra hurtownia dzianin i tkanin dysponuje dużą ilością różnorodnych materiałów.