Co kupić w prezencie dla rodziców?

W ciągu roku kalendarzowego jest co najmniej kilka okazji, na które obdarowujemy swoich bliskich prezentami. Dość często pojawia się problem z brakiem pomysłu na prezent. Aby uniknąć kłopotów i kupowania prezentów na ostatnią chwilę, warto dużo wcześniej zacząć szukać najtrafniejszego upominku.

Czym kierować się przy wyborze prezentów dla rodziców?

Jeśli dobrze znamy swoich rodziców lub teściów i wiemy, czym się interesują, bądź jakie mają potrzeby znalezienie prezentu, nie powinno sprawiać problemu. Z reguły wiadomo, czy rodzice lubią prezenty symboliczne, pamiątkowe, czy praktyczne, dlatego najlepiej kierować się właśnie tym kryterium. Przecież nie kupimy mamie kolczyków, jeśli od zawsze bała się przekłuć uszu. Praktyczne prezenty to głównie elementy garderoby, galanteria skórzana, zastawa stołowa, perfumy, kosmetyki itp. Do prezentów tych mniej praktycznych zaliczamy akcesoria dekoracyjne, biżuterię, foto książki, ramki do zdjęć, obrazy itp.

Co kupić, gdy wciąż brakuje pomysłu?

Często zdarza się, że osoby obdarowywane mają wszystkiego w nadmiarze i wymyślenie czegoś, co mogło by się przydać, wymaga wysiłku. Jeśli rodzice zdecydowanie wolą prezenty praktyczne, lepiej nie kupować kolejnych bibelotów, które tylko zagracają domową przestrzeń. Najlepsze będą rzeczy codziennego użytku np. pościele, prześcieradła, ręczniki lub akcesoria kuchenne. Wybierając pościel lub zastawę stołową z wyższej półki, jest większe prawdopodobieństwo, że rodzice będą zadowoleni, ponieważ w wielu przypadkach jest tak, że rodzice sami nie kupią sobie czegoś droższego. Z drugiej strony na tego typu prezenty nie trzeba wydawać aż tyle pieniędzy, niż się wydaje, dlatego akcesoria domowego użytku są dobrym pomysłem na prezent. Gdy mamy do dyspozycji większą sumę można zakupić rodzicom voucher na weekend w spa, zabiegi rehabilitacyjne bądź dłuższe wakacje. Przy wyborze takiego prezentu bardzo ważne jest, aby kierować się zainteresowaniami oraz potrzebami rodziców.