catering na urodziny

Tort to nie wszystko — jak zorganizować dobrą zabawę dla dziecka?

Organizacja imprezy urodzinowej dziecka w domu to świetny pomysł — jest to o wiele mniejszy wydatek, niż urządzając takie przyjęcie w restauracji, nawet decydując się na catering na urodziny. Co więcej, możliwe jest sprawienie maluchowi ogromną przyjemność, osobiście doglądając wszystkich detali. Jak zorganizować urodziny dziecka w domu?

Urodziny dziecka w domu — jak się za to zabrać?

Przede wszystkim należy rozpocząć od sporządzenia listy gości. Trzeba zastanowić się, ile maluchów można na takiej zabawie pomieścić. Warto pamiętać, iż w grupie powyżej pięciu osób niezbędna może okazać się pomoc. W przeciwnym razie zapanuje chaos, a przyjęcie może okazać się nieudane. W tym celu należy poprosić dziecko, aby podsunęli kilka imion, jednak należy zaznaczyć, ile przyjaciół maksymalnie może uczestniczyć w imprezie urodzinowej. Dobrym pomysłem jest wspólne przygotowanie zaproszeń.

Kolejnym istotnym krokiem jest określenie czy przyjęcie będzie miało jakiś motyw przewodni — np. księżniczki lub czarodzieje. W związku z tym trzeba pamiętać, aby każda zaproszona osoba została poinformowana o charakterze przyjęcia.

Dekoracje — dzięki nim będzie jeszcze weselej

Serpentyny, balonu i inne materiały z łatwością można zamówić online, za niedużą kwotę. Nie można zapomnieć również o papierowych talerzykach, sztućcach i kubkach, koniecznie z kolorowym nadrukiem. Doskonale sprawdzą się również papierosowe obrusy, które uchronią stół przed nieuniknionym zabrudzeniem. Organizacja urodzin dla najmłodszych w domu wcale nie musi być czasochłonna, montaż dekoracji może okazać się świetną zabawą — wystarczy podzielić dziecku uczestniczyć na etapie przygotowań.

Catering na urodziny czy samodzielne przygotowanie posiłków?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czy bardziej zależy nam na zaoszczędzeniu pieniążków, czy czasu. Jeśli tego drugiego to doskonałym sposobem jest właśnie catering na urodziny, który dostarczy menu adekwatne do okazji. Decydując się jednak na samodzielne przygotowanie potraw, należy przede wszystkim postawić na prostotę, która z pewnością okaże się pyszna. Doskonałym sposobem jest zamiana gotowania w zabawę, także w trakcie przyjęcia. Niech każde dziecko samo zrobi pizzę — oczywiście mając już gotowe ciasto i pokrojone składniki.

Gry i zabawy ruchowe — tego nie może zabraknąć

Jeśli chodzi o imprezę urodzinową dziecka, to nie może na niej zabraknąć najróżniejszych gier i zabaw ruchowych. Tutaj wszystko zależy od kreatywności rodzica. Warto postawić na zabawy, które zmuszą dzieci do myślenia poprzez zabawę.